• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg

8 czerwca 2018r. obchodziliśmy jedno z najważniejszych świąt szkolnych – Dzień Patrona naszego gimnazjum. Uroczystości rozpoczęła Msza św. w kościele pw. św. Jerzego. Następnie spotkaliśmy się w szkole, gdzie uczniowie pod kierunkiem Pani Elżbiety Kurzyny przygotowali spektakl poświęcony Królowej Jadwidze. To niezwykle wzruszające przedstawienie na długo zostanie w naszych sercach.

Podczas uroczystości gośćmi byli nauczyciele oraz uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej nr1, którzy zechcieli przyjąć zaproszenie do udziału w obchodach. Dziękujemy serdecznie za obecność wśród nas.

Podczas uroczystości dyrektor gimnazjum skierował do obecnych słowa:

"Dzień Patrona szkoły to święto wyjątkowe. Jego wyjątkowość nie polega na zmianie trybu pracy czy wyglądu szkoły i nas samych. Wyjątkowa jest atmosfera spotkania i relacje łączące ludzi podążających za ideą uosobioną w postaci Świętej Królowej.

Stawanie się mądrym człowiekiem to praca na całe życie. Jak tego dokonać bez wzorca?

Kiedy w roku 2003 wybieraliśmy patrona, szukaliśmy postaci wielkiej a jednocześnie bliskiej każdemu z nas. Szukaliśmy wzorca, który w sposób uniwersalny oddaje wartości niezbędne każdemu człowiekowi, aby godnie żyć. Wzorca dla każdego nauczyciela, ucznia i rodzica.

Dzisiaj już wiem, że nabyte doświadczenie, wiedza, umiejętności stanowią depozyt, którego nie jest w stanie nikt nam odebrać. Gwarancją ich jakości są wartości w duchu, które zostały zdobyte oraz potrzeba służenia innym, wzorem Królowej Jadwigi.

I nawet, jeżeli coś nam się nie udaje, kiedy tracimy naszą jakość poprzez ludzkie słabości to wzorzec Królowej pozwala wrócić do naturalnego dla nas stanu. Stanu bycia porządnym człowiekiem.

Patrząc z tej perspektywy widzimy w nas ogromny potencjał do rozwoju. Zauważamy jak jesteśmy nierozłączni uczniowie-rodzice-nauczyciele. Jak jesteśmy potrzebni dla rozwoju każdego z osobna. Jak musimy być mądrzy, aby patrząc na otaczający świat, widzieć dużo więcej i dalej niż sięga nasz wzrok. Aby „Być jak Królowa Jadwiga”.

Obchody zakończyły się uroczystym POLONEZEM przygotowanym i zatańczonym przez uczniów klas II i III dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.