LogowanieGoście z Crailsheim w naszym gimnazjum! Drukuj Email
czwartek, 05 października 2017 20:45

4 października 2017r rozpoczął się projekt polsko-niemiecka wymiana młodzieży w którym bierz udział młodzież naszego gimnazjum oraz Ralschule am Karlsberg w Crailsheim /Niemcy/. Tegoroczna edycja realizowana jest w Polsce i potrwa do 9 października 2017r. Uczniowie będą poznawać naszą kulturę i tradycje, zwiedzać zabytki Krakowa, Zamościa i Przemyśla, poznają Biłgoraj. Wycieczki pozwolą wyeksponować walory turystyczna naszego kraju, a spotkania w rodzinach zintegrują młodzież oraz umożliwią doskonalenie umiejętności językowych.

Oficjalne powitanie delegacji ze szkoły partnerskiej w Crailsheim i spotkanie z uczniami Gimnazjum Nr1 im. Św. Jadwigi Królowej w Biłgoraju a także prezentacja uczniów i nauczycieli, odbyły się w szkolnej sali sportowej 5 października 2017r. Wszystkich powitał dyrektor Maciej Buczek.

„Serdecznie witam wszystkich w imieniu społeczności Gimnazjum Nr1 im. Św. Jadwigi Królowej w Biłgoraju. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy gościć w naszej szkole i rodzinach, nauczycieli i uczniów - przyjaciół z Ralschule Am Karlsberg w Crilsheim.

Spotykamy się poprzez program wymiany od 16 lat. Śmiało mogę powiedzieć, że jesteśmy przyjaciółmi, świetnie się znamy i rozumiemy. Zbudowaliśmy most przyjaźni łączący odległe miasta Biłgoraj i Crailsheim, którym co roku wędrują uczniowie poznając oraz prezentując piękno swoich Ojczyzn, tradycje i obyczaje, doskonaląc umiejętności językowe.

Ten rok jest szczególny, ponieważ nasza szkoła jest wygaszana i nie wiemy, co przyniesie przyszłość. Mam nadzieję na dalszą współpracę w innych formach.

Dziękuję za serdeczne przyjęcie rodzinom uczniów i uczniom biorącym udział w projekcie, to dzięki temu zaangażowaniu nasze działania są w ogóle możliwe. Wsparcia finansowego udziela nam Organizacja Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży w Warszawie, Rada Rodziców Gimnazjum Nr1 im. Św. Jadwigi Królowej w Biłgoraju oraz Burmistrz Miasta Biłgoraj.

Aby upamiętnić to spotkanie przekazujemy prace przygotowane przez uczniów specjalnie na tą okoliczność. Niech staną się elementem dekoracji szkoły przywołującym same miłe wspomnienia.

Kończąc w imieniu całej społeczności Gimnazjum Nr1 im. Św. Jadwigi Królowej w Biłgoraju na ręce uczestników wymiany składam najserdeczniejsze życzenia wielu sukcesów dla Realschule w Crailsheim z tytułu wspaniałego jubileuszu 150 lat szkoły.

Życzę wszystkim, aby tegoroczne spotkanie pozostało niezapomnianym przeżyciem dla uczestników i powracało we wspomnieniach przez długie lata.

Dziękuję.


Wymiana trwa i realizowane są kolejne punkty programu:

6 października 2017r.      - wycieczka do Zamościa,

7 października 2017r.      - wioska fantazy w Kuńkowcach oraz Przemyśl,

8 października 2017r.      - dzień spędzony w rodzinach polskich,

9 października 2017r.      - wycieczka do Krakowa, zakończenie projektu.

Zapraszamy wszystkich uczniów do spotkań z gośćmi podczas przerw, zajęć pozalekcyjnych, spacerów.


 

 

 

Do wakacji pozostało Uśmiech

English German Russian

Z kalendarza


Dzisiaj jest: Sobota
16 Grudnia 2017
Imieniny obchodzą
Adelajda, Ado, Albina, Alina, Ananiasz,
Bean, Zdzisława

Do końca roku zostało 16 dni.
Zodiak: Strzelec

 

Tytuł Szkoły Uczącej sę

 

 

Wymiana uczniowska

 

 

Bezpieczna szkoła

 

Ocenianie kształtujące

RUN

Przyjazna biblioteka

Wybrane z galerii

12.jpg

 

 

 


 

Bibliotekę szkolną wspiera:


 

Wymianę uczniowską wspiera:

 


 

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 


Nowości

Popularne

Nowości w galerii

Archiwum


Administracja M.M. Copyright 2011-2016 Gimnazjum Nr 1. All rights reserved.