LogowanieInternational Village 2017 Drukuj Email
poniedziałek, 02 października 2017 16:32

Od 17 do 23 września grupa uczniów Gimnazjum Nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej w Biłgoraju wraz z nauczycielami uczestniczyła w obozie językowym INTERNATIONAL VILLAGE. Projekt skierowany jest do młodzieży z krajów Europy w wieku 14 -17 lat, którzy porozumiewają się językiem angielskim na poziomie komunikatywnym.

W praktyce polega on na tym, że młodzież z różnych krajów spotyka się w hotelu zlokalizowanym na Słowacji, aby przez 7 dni uczestniczyć w zajęciach integracyjnych prowadzonych przez native speakerów z USA, UK i Kanady (w tym roku były to między innymi: board games, baseball, rugby, football, dance classes, hair & make up, stomp, line dancing, water polo, handcrafting).

Poza porannymi i popołudniowymi zajęciami językowymi mieliśmy możliwość pojechać do Popradu do Aqua Parku. Bawiliśmy się również wyśmienicie na dyskotece, gdzie prezentowaliśmy wyuczony wcześniej line dancing.

Spośród wszystkich aktywności przygotowanych przez organizatora największym zainteresowaniem cieszył się wieczór, podczas którego prezentowaliśmy swoje kraje i regiony oraz częstowaliśmy się nawzajem tradycyjnymi potrawami z naszych krajów i regionów.

Spośród przywiezionego przez nas jedzenia największym powodzeniem cieszyła się szarlotka oraz kiełbaska z ogórkami kiszonymi.

Dzięki temu wyjazdowi nawiązaliśmy nowe, międzynarodowe znajomości, poznaliśmy kulturę i tradycje narodowe innych krajów, a także mieliśmy okazję porozmawiać z uczestnikami po angielsku i dowiedzieć, jak żyją nasi rówieśnicy z innych państw Europy.

Oficjalnym językiem projektu jest język angielski, więc byliśmy zobowiązani do posługiwania się tym językiem niemalże 24 godziny na dobę, dzięki czemu przełamaliśmy barierę nieśmiałości w mówieniu po angielsku. Dzięki projektowi jesteśmy bardziej tolerancyjni dla innych kultur i narodów. Wiele radości sprawiło nam przebywanie w swoim towarzystwie oraz współpraca przy realizacji różnych zadań. W projekcie International Village oprócz nas uczestniczyły inne narodowości: Holendrzy, Belgowie, Litwini, Słowacy i Słoweńcy.

Wszystkim uczestnikom bardzo podobał się wyjazd. Mamy nadzieję, że za rok udamy się tam ponownie.


 

 

Do wakacji pozostało Uśmiech

English German Russian

Z kalendarza


Dzisiaj jest: Sobota
16 Grudnia 2017
Imieniny obchodzą
Adelajda, Ado, Albina, Alina, Ananiasz,
Bean, Zdzisława

Do końca roku zostało 16 dni.
Zodiak: Strzelec

 

Tytuł Szkoły Uczącej sę

 

 

Wymiana uczniowska

 

 

Bezpieczna szkoła

 

Ocenianie kształtujące

RUN

Przyjazna biblioteka

Wybrane z galerii

10.jpg

 

 

 


 

Bibliotekę szkolną wspiera:


 

Wymianę uczniowską wspiera:

 


 

Naszą witrynę przegląda teraz 68 gości i 1 użytkownik 


Nowości

Popularne

Nowości w galerii

Archiwum


Administracja M.M. Copyright 2011-2016 Gimnazjum Nr 1. All rights reserved.