LogowanieUroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018 Drukuj Email
poniedziałek, 04 września 2017 15:06

Z ogromną radością spotykamy się cali i zdrowi w nowym roku szkolnym. Nasze uroczystości rozpoczęła Msza św. w kościele pw. św. Jerzego poświęcona w intencjach społeczności gimnazjalnej. Następnie dyrektor Maciej Buczek powitał wszystkich w szkole, informując o zmianach związanych z realizacją reformy oświatowej. Powiedział:

 

„Przed nami nowy rok szkolny, który niesie ze sobą wiele niewiadomych i ogromnych zmian w edukacji. Dołączy do nas siedem klas siódmych. Wspólnie nauczyciele gimnazjum i szkoły podstawowej będą uczyć uczniów obydwu szkół oraz czuwać nad bezpieczeństwem podczas zajęć i przerw”.

Dyrektor przedstawił zarys oferty zajęć i projektów rozwijających wszechstronnie uczniów, zachęcając do aktywnego korzystania w ciągu roku z tych możliwości. Zwracając się do nauczycieli i uczniów obydwu szkół dodał:

„Wspólnie zadbaliśmy o to abyście mieli jak najlepsze warunki do nauki i wypoczynku oraz aby zajęcia lekcyjne odbywały się w obrębie jednej zmiany szkolnej. Wiem, że możecie liczyć na pomoc i życzliwość: wychowawców, wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły, ale przede wszystkim starszych kolegów i koleżanek z klas II i III gimnazjum. Was drodzy gimnazjaliści proszę abyście przyjęli serdecznie młodszych uczniów tak jak was przyjmowali starsi koledzy.”

Zaprezentowani zostali nowi wychowawcy klas oraz nauczyciele poszczególnych edukacji. Swoje wystąpienie dyrektor zakończył sowami:

„Spotykamy się w radosnej atmosferze nowego Roku Szkolnego, ale musimy pamiętać, że wrzesień to tragiczny miesiąc w historii naszego narodu. 78 lat temu, 1 września 1939r napadem Hitlerowskich Niemiec na Polskę rozpoczęła się II Wojna Światowa. Tę tragedię przypieczętowała 17 września 1939r zbrojna napaść na nasz kraj Rosji Sowieckiej. Polska zaatakowana przez dwa sąsiednie mocarstwa straciła możliwość skutecznej obrony. Pamiętajmy o bohaterach tej wojny, którzy dla obrony ojczyzny i odzyskania naszej niepodległości, manifestując swój patriotyzm, potrafili poświęcić wszystko.

Dzisiaj, my także mamy obowiązek być patriotami, poprzez uczciwą pracę, sumienną naukę i doskonalenie się dla niepodległej Ojczyzny. Życzę wszystkim, aby każdy z nas odnalazł własne cele warte wysiłku.”

Następnie głos zabrał Pan Andrzej Czacharowski wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju. Podziękował wszystkim za serdeczne przyjęcie i przyjazną atmosferę, jaką otoczeni zostali uczniowie i nauczyciele. Wyraził nadzieję dobrej współpracy zaznaczając, że zmiany, które nas czekają będą wymagały dodatkowego wysiłku ze strony uczniów, rodziców i nauczycieli. Zauważył, że wśród uczniów gimnazjum znajduje bardzo wiele znajomych twarzy, ponieważ większość stanowią absolwenci Szkoły Podstawowej nr1 i jest to bardzo miłe spotkanie. Kończąc dodał, że kluczem do sukcesu jest współpraca, otwartość oraz wzajemna życzliwość i tego życzył wszystkim obecnym.

Po części oficjalnej, uczniowie udali się do sal lekcyjnych, w których spotkali się z wychowawcami i kontynuowali dalsze przygotowania do zajęć dydaktycznych.

Wszystkim uczniom obydwu szkół życzymy samych sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym a na pocieszenie informacja - rok szkolny będzie liczył tylko177 dni nauki a zajęcia zakończą się 22 czerwca.

 

Do wakacji pozostało Uśmiech

English German Russian

Z kalendarza


Dzisiaj jest: Sobota
16 Grudnia 2017
Imieniny obchodzą
Adelajda, Ado, Albina, Alina, Ananiasz,
Bean, Zdzisława

Do końca roku zostało 16 dni.
Zodiak: Strzelec

 

Tytuł Szkoły Uczącej sę

 

 

Wymiana uczniowska

 

 

Bezpieczna szkoła

 

Ocenianie kształtujące

RUN

Przyjazna biblioteka

Wybrane z galerii

5.jpg

 

 

 


 

Bibliotekę szkolną wspiera:


 

Wymianę uczniowską wspiera:

 


 

Naszą witrynę przegląda teraz 89 gości i 1 użytkownik 


Nowości

Popularne

Nowości w galerii

Archiwum


Administracja M.M. Copyright 2011-2016 Gimnazjum Nr 1. All rights reserved.