LogowanieDzień Patrona Drukuj Email
poniedziałek, 12 czerwca 2017 19:38

W dniu 8 czerwca 2017roku Społeczność  szkolna świętowała już kolejny raz ,,Dzień Patrona”. Obchody rozpoczęła Eucharystia w kościele Św. Jerzego sprawowana przez księdza Sebastiana, który w swojej homilii wyeksponował miłosierną postawę naszej patronki wobec  biednych, zagubionych  i potrzebujących oraz wskazywał na potrzebę uświęcania swojego życia każdego dnia.

Po przyjściu do szkoły odbyło się uroczyste spotkanie Rady Pedagogicznej i uczniów naszego gimnazjum, Rodziców oraz zaproszonych przedstawicieli Rady Pedagogicznej Szkoły Podstawowej nr 1. Pan Dyrektor Maciej Buczek powiedział:

"Witam serdecznie wszystkich przybyłych na dzisiejsze uroczyste obchody Dnia Patrona Gimnazjum Nr1 im. Św. Jadwigi Królowej w Biłgoraju.

Witam gości:

- delegację Rady Pedagogicznej Szkoły Podstawowej nr1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju.

- witam grono pedagogiczne i pracowników szkoły;

- witam niezawodnych przyjaciół szkoły, rodziców naszych uczniów;

- witam media biłgorajskie - portale internetowe i Katolickie Radio Zamość;

- szczególnie gorąco witam Was uczniowie, najważniejsi goście a zarazem realizatorzy dzisiejszej uroczystości.

Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie. Dzień Patrona w życiu szkoły to szczególne wydarzenie, które pozwala każdemu z nas przystanąć na chwilę w trudnym czasie podsumowania całorocznej pracy gimnazjum. Jest to okazja do spojrzenia
na nasz wysiłek z innej perspektywy. Z perspektywy daleko wykraczającej poza to wszystko, co tu i teraz przykuwa całą naszą uwagę. Z perspektywy wartości, które wytrzymały próbę czasu. Przyjętych i rozpropagowanych przez osobę: skromną, delikatną, lękającą się ogromu odpowiedzialności za los innych a jednocześnie gotową do wysiłku i poświęceń. Ufającą Opatrzności.

W życiu nie ma przypadków, spójrzmy na ten wzorzec i wykorzystajmy przesłanie płynące od Pani Wawelskiej.

Niezwykła łagodność oraz otwartość na wszystkich słabych i potrzebujących spowodowała, że nazywano ją matką miłosierdzia. Mądrość, pracowitość i wysokie wymagania wobec siebie tak w dziedzinie doskonalenia wiedzy jak i wszelkich umiejętności, pozwalały stawać się codziennie lepszym człowiekiem. Umiejętność współpracy, łączenie pozornie sprzecznych interesów dla wspólnego dobra, dały przydomek matki narodów. Budowanie na fundamencie prawdy, przezwyciężanie codziennych słabości, umiejętność wybaczania, pozwoliły na wyrastanie ponad teraźniejszość i tworzenie przestrzeni do rozwoju bliskiej oraz odległej przyszłości.

Patrząc z tej perspektywy widzimy w nas ogromny potencjał do rozwoju. Zauważamy jak jesteśmy nierozłączni uczniowie – rodzice - nauczyciele. Jak jesteśmy potrzebni dla rozwoju każdego z osobna.

Jak musimy być mądrzy, aby patrząc na otaczający świat, widzieć dużo więcej i dalej niż sięga nasz wzrok.

Fenomen serca Królowej, pełnego pięknej i mądrej miłości przełożyć można na słowa: każdy z nas posiada marzenia, ale tylko ludzie wyjątkowi urzeczywistniają marzenia innych.

Życzę nam wszystkim właśnie takiej wyjątkowości".

Następnie głos zabrała przedstawicielka Rady Rodziców Pani Marzena Gałka, która podkreśliła niezwykłość tego dnia dla całej Społeczności szkolnej oraz wyraziła wdzięczność za dziedzictwo Św. Jadwigi Królowej i przyjęty system wartości w naszej szkole.

Kolejnym punktem uroczystości był program artystyczny pod hasłem ,,Rozterki Królowej Jadwigi” przygotowany pod kierunkiem Pani Elżbiety Kurzyny i zaprezentowany przez naszych uczniów. Głównym motywem przedstawienia były wybory Królowej – albo własne szczęście i ślub z zaręczonym Wilhelmem, albo szczęście Litwy, jej chrzest i ślub z Jagiełłą. Posłuszna woli Bożej Królowa Jadwiga została Matką Chrzestną Litwy. Inscenizację uświetniły: taniec dworski przygotowany przez szkolne koło taneczno – wokalne pod kierunkiem Pani  Marioli Napory  oraz występy wokalne i instrumentalne naszej młodzieży.

Uroczystości tego dnia zakończyło spotkanie nauczycieli z zaproszonymi gośćmi i rodzicami.


 

 

Do wakacji pozostało Uśmiech

English German Russian

Z kalendarza


Dzisiaj jest: Sobota
16 Grudnia 2017
Imieniny obchodzą
Adelajda, Ado, Albina, Alina, Ananiasz,
Bean, Zdzisława

Do końca roku zostało 16 dni.
Zodiak: Strzelec

 

Tytuł Szkoły Uczącej sę

 

 

Wymiana uczniowska

 

 

Bezpieczna szkoła

 

Ocenianie kształtujące

RUN

Przyjazna biblioteka

Wybrane z galerii

10.jpg

 

 

 


 

Bibliotekę szkolną wspiera:


 

Wymianę uczniowską wspiera:

 


 

Naszą witrynę przegląda teraz 83 gości i 1 użytkownik 


Nowości

Popularne

Nowości w galerii

Archiwum


Administracja M.M. Copyright 2011-2016 Gimnazjum Nr 1. All rights reserved.