LogowanieCała Noc w bibliotece Drukuj Email
środa, 07 czerwca 2017 14:17

Uczniowie Gimnazjum Nr1 już po raz kolejny w bieżącym roku szkolnym mieli okazję uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu jakim było nocowanie między regałami biblioteki. Pierwsza taka akcja odbyła się we wrześniu, kiedy to łączyliśmy się z całą Polską w akcji Narodowe czytanie Quo vadis.

„Nocowanie” było bardzo udane, a uczestnicy i inni, którzy o nim słyszeli prosili o kolejne. Nie pozostało nic innego jak przyłączyć się do ogólnopolskiej akcji Noc bibliotek. Było to możliwe dzięki współpracy z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną Filia Nr1 dla Dzieci i Młodzieży, której pani bibliotekarka Barbara Woźny zgodziła się wspólnie z nami zorganizować tą akcję.

Rozpoczęła się ona u nas 2 czerwca o godz. 19.00.

Grupa szczęśliwców, którzy „załapali się” na listę (ilość miejsc ze względów bezpieczeństwa i lokalowych była ograniczona – a chętnych było duuuużo;-)) przybyła ze śpiworami, poduchami, „przytulakami;-)”  oraz innym potrzebnym ekwipunkiem. Na początek spotkali się wszyscy, aby wspólnie ustalić zasady, które pozwolą bezpiecznie i miło spędzić najbliższe godziny w bibliotece. Kontrakt został zaakceptowany przez wszystkich, co potwierdzili podpisem. Następnie grupy zadaniowe: kulinarna, rozrywkowa i aranżacji sal ruszyły do swoich zadań. Ok. godz. 21.00 wszystko było gotowe. Zasiedliśmy więc do wspólnej późnej kolacji. Sałatka grecka przygotowana przez grupę kulinarną była naprawdę pyszna!

Po kolacji przystąpiliśmy do kolejnych punktów programu. Odbył się warsztat biblioterapeutyczny podczas którego nie zabrakło czytania książek, zabaw (głuchy telefon z baaaardzo trudnymi hasłami), prac artystycznych – do których niektórzy przyłożyli się z wielką sumiennością (co niestety spowodowało dużą frustrację, kiedy praca miała być własnoręcznie zniszczona). Składanie prac w całość oczywiście nie mogło się udać, chociaż dwie uczestniczki tak się zaangażowały, że prawie im to wyszło;-)

Nie zabrakło oczywiście tańców i śpiewów (najnowsze hity list przebojów!). Było to już ok. godz. 24, ale nie było skarg sąsiadów, czyli udało nam się nie zakłócić ciszy nocnej;

Na wyciszenie grupy miały być kalambury literackie. „Wyciszenie” jednak się nie udało bo emocje podczas odgadywania tytułów książek było wiele. W planie było kilka haseł dla każdej z grup, a wykorzystaliśmy ich ok. 40 a grupa nadal nie spieszyło się, aby udać się do łazienki na toaletę przed snem.

Kiedy wszyscy znaleźli miejsce i ułożyli się wygodnie rozpoczęła się projekcja filmu. Okazało się, że większość uczestników chciała wiedzieć jak się skończy, bo niewiele osób zasnęło podczas filmu. Emocje opadły ok. godz. 3 lub 4 nad ranem, kiedy to ostatnich uczestników nocy w bibliotece zmorzył sen. Nie pospali jednak długo, gdyż już o 8 rano zbudził ich słodki zapach śniadaniowych drożdżówek, które ufundowała piekarnia pana Spustka. Po posiłku uczestników czekało jeszcze mniej przyjemne zadanie – posprzątanie sal. Poradzili sobie z tym bardzo dobrze, tak że ok. 9.30 wyruszyli do swoich domów. Może kontynuować spanie......?


 

 

 

Do wakacji pozostało Uśmiech

English German Russian

Z kalendarza


Dzisiaj jest: Sobota
16 Grudnia 2017
Imieniny obchodzą
Adelajda, Ado, Albina, Alina, Ananiasz,
Bean, Zdzisława

Do końca roku zostało 16 dni.
Zodiak: Strzelec

 

Tytuł Szkoły Uczącej sę

 

 

Wymiana uczniowska

 

 

Bezpieczna szkoła

 

Ocenianie kształtujące

RUN

Przyjazna biblioteka

Wybrane z galerii

9.jpg

 

 

 


 

Bibliotekę szkolną wspiera:


 

Wymianę uczniowską wspiera:

 


 

Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 


Nowości

Popularne

Nowości w galerii

Archiwum


Administracja M.M. Copyright 2011-2016 Gimnazjum Nr 1. All rights reserved.