LogowanieTydzień Bibliotek 2017 zakończony – Wyzwanie Czytelnicze podsumowane! Drukuj Email
środa, 17 maja 2017 15:33

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek dobiegł końca. Obfitował on w bogactwo różnorodnych, ciekawych działań jakie biblioteki w całej Polsce proponowały swoim użytkownikom.

Biblioteka szkolna Gimnazjum Nr1 im. Św. Jadwigi Królowej w Biłgoraju także zaproponowała wiele atrakcyjnych form obcowania z książką, poznawania wartościowej literatury. Odbywały się: konkursy, wystawy, wyjazdy, prezentacje, spotkania z ciekawymi ludźmi i inne. Bardzo atrakcyjny dla naszej młodzieży okazał się słodki czwartek ;-) Szczególną formą promocji czytelnictwa było podsumowanie całorocznego projektu Wyzwanie czytelnicze „Przeczytam tyle książek ile mam lat, albo i więcej...”. Wielu uczniów czekało na ten dzień, ponieważ wyzwanie zostało podjęte aż przez 64 uczniów szkoły. Każdy z nich zadeklarował, że od października do maja przeczyta przynajmniej 13,14 lub 15 książek i to udokumentuje. Podczas Tygodnia Bibliotek odbyło się podsumowanie. Komisja konkursowa miała niełatwe zadanie, ponieważ wiele osób przeczytało więcej książek niż deklarowało, a ciekawe dokumentacje w formie plakatów, portfolio, albumów, książek, tablic, zakładek i innych nawet przestrzennych utrudniały wybór. Ostatecznie zdecydowano się nagrodzić aż 18 uczniów nagrodą główną, którą były vouchery do kina oraz 6 uczniów wyróżnieniem. Było to możliwe dzięki wielkiemu wsparciu sponsorów: dyrekcji Gimnazjum Nr1, Rady Rodziców oraz Burmistrza miasta Biłgoraja. Realizacja projektu była możliwa także dzięki partnerstwu Firmy MODEL Opakowania, która ufundowała zakup nowości książkowych, takich, że wyzwanie czytelnicze było łatwiejsze do wypełnienia;-) W bibliotece szkolnej książki te mają wyeksponowane miejsce, ale nie zdarza się, aby zalegały na tej półce. Raczej są na liście oczekujących na nie. Dziękujemy sponsorom i partnerom za to że pomagają zmieniać te niekorzystne statystyki czytelnicze.

Uczniowie którzy wywiązali się w 100% z warunków wyzwania czytelniczego i zostali nagrodzeni voucherami do kina na dowolny film lub innymi upominkami:

Bździuch Adam III b

Bździuch Róża III a

Gałka Emilia II e

Gil Wiktoria I f

Grasza Gabriela I b

Grochowicz Klaudia I f

Kotowska Delfina I a

Kusz Magdalena II d

Kuśmierkiewicz Daria II b

Kwiatkowska Karolina I f

Łosiewicz Klaudia I b

Maciocha Gabriela III b

Madej Aleksandra I f

Małek Magdalena I f

Mikulska Patrycja I b

Ohirko Anna I f

Okoń Aleksandra II b

Pawlicka Nikola III d

Puźniak Gabriela I a

Sokołowska Magdalena I b

Stelmach Oliwia III c

Strzęciwilk Amelia II c

Szwed Jagoda II c

Tymicka Agnieszka III a

Grupa 26 osób przeczytała i zarejestrowała na karcie kontrolnej odpowiednią (ale i więcej) ilość książek jednak nie przygotowała dokumentacji.


 

 

Do wakacji pozostało Uśmiech

English German Russian

Z kalendarza


Dzisiaj jest: Sobota
16 Grudnia 2017
Imieniny obchodzą
Adelajda, Ado, Albina, Alina, Ananiasz,
Bean, Zdzisława

Do końca roku zostało 16 dni.
Zodiak: Strzelec

 

Tytuł Szkoły Uczącej sę

 

 

Wymiana uczniowska

 

 

Bezpieczna szkoła

 

Ocenianie kształtujące

RUN

Przyjazna biblioteka

Wybrane z galerii

6.jpg

 

 

 


 

Bibliotekę szkolną wspiera:


 

Wymianę uczniowską wspiera:

 


 

Naszą witrynę przegląda teraz 69 gości i 1 użytkownik 


Nowości

Popularne

Nowości w galerii

Archiwum


Administracja M.M. Copyright 2011-2016 Gimnazjum Nr 1. All rights reserved.