LogowanieSpotkanie autorskie z panią Grażyną Bąkiewicz Drukuj Email
poniedziałek, 01 maja 2017 12:29

W czwartek 27.04 2017r. 16-osobowa grupa z Koła Bibliotecznego działającego przy bibliotece szkolnej naszego gimnazjum uczestniczyła w spotkaniu autorskim z pisarką - panią Grażyną Bąkiewicz. Było to możliwe dzięki zaproszeniu Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju Filia Nr1 dla Dzieci i Młodzieży.

Pani Grażyna opowiedziała nam o swoich pisarskich początkach o udziale w konkursach i nagrodach w nich zdobytych. O najnowszych książkach dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zarówno tych obyczajowych jak i historycznych, bardzo ciekawie i nowatorsko przygotowanych, tak aby zainteresować historią wszystkich nawet tych opornych. I chyba się udało. Barwne opowiadanie autorki o serii książek dotyczących historii Polski skutkowało tym, że nasza młodzież zainteresowała się nimi mimo, iż z pozoru wydają się one być adresowane do młodszych ich kolegów.

Pani Grażyna Bąkiewicz zaczęła pisać najpierw dla dzieci wygrywając Ogólnopolski Konkurs na Bajkę dla Dzieci w 1983roku i od tego czasu jej bajki ukazywały się w różnych czasopismach dla dzieci, potem dla młodzieży gdzie za debiutancką powieść O melba otrzymała I nagrodę IBBY (Książka Roku 2002). Kolejne książki ugruntowały jej pozycję jako jednej z najlepszych polskich pisarek literatury młodzieżowej. Z myślą o dorosłym czytelniku napisała „Opowieść z perłą w tle" (2006), "Coś za coś"(2007), "Bajki dla dorosłych"(2009). Najnowsza seria dla dzieci (i jak się okazało nie tylko...) A to historia oraz bogato ilustrowana serią Ale historia… cieszą się niezmiennym zainteresowaniem. Autorka zdradziła, że powstają kolejne części.

Ciepła i miła atmosfera spotkania, ciekawe opowieści z pewnością na długo zostaną   w pamięci uczestników spotkania. Każdy też, na zakończenie mógł otrzymać pamiątkowy wpis do książki.


 

 

Do wakacji pozostało Uśmiech

English German Russian

Z kalendarza


Dzisiaj jest: Sobota
16 Grudnia 2017
Imieniny obchodzą
Adelajda, Ado, Albina, Alina, Ananiasz,
Bean, Zdzisława

Do końca roku zostało 16 dni.
Zodiak: Strzelec

 

Tytuł Szkoły Uczącej sę

 

 

Wymiana uczniowska

 

 

Bezpieczna szkoła

 

Ocenianie kształtujące

RUN

Przyjazna biblioteka

Wybrane z galerii

6.jpg

 

 

 


 

Bibliotekę szkolną wspiera:


 

Wymianę uczniowską wspiera:

 


 

Naszą witrynę przegląda teraz 48 gości 


Nowości

Popularne

Nowości w galerii

Archiwum


Administracja M.M. Copyright 2011-2016 Gimnazjum Nr 1. All rights reserved.