LogowanieKończy się rok szkolny 2014/2015… Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Autor Zofia Okoń   
sobota, 27 czerwca 2015 16:38

Kończy się właśnie rok szkolny 2014/2015…. Uczestniczyliśmy w uroczystości składającej się z dwóch części: humorystycznych scenek z życia szkolnego i części oficjalnej, na której podsumowane zostały osiągnięcia uczniów z całego roku. Funkcję gospodarzy spotkania pełnili uczniowie z klasy II e Magdalena Macocha i Michał Klimek. Uczennice klas pierwszych Gabriela Maciocha, Emilia Mirek, Natalia Dyjak i Agnieszka Gałka recytowały fragmenty wierszy stosowne do osiągnięć z określonej grupy przedmiotów.

Dyplomy i słodycze w podziękowaniu za pracę w Szkolnym Kole Caritas wolontariuszkom wręczał ksiądz Krystian Malec. Otrzymały je Adrianna Solak, Aleksandra Dziduch, Patrycja Salik, Klaudia Mielnik, Karolina Kornik, Jagoda Brodziak, Dominika Kmieć, Izabela Kupczak, Inga Kiszczak, Agata Godziszewska, Patrycja Kiełczewska, Dominika Kraczek, Monika Kozak, Dorota Kusiak, Marlena Margol, Dominika Myszak, Monika Jargieło, Daria Szymusiak, Klaudia Przytuła, Aleksandra Stelmach i Wiktoria Rój.

Michalina Lipińska powiedziała kilka zdań o pracy Samorządu Uczniowskiego, któremu w tym roku przewodniczyła. Przypomniała o przedsięwzięciach SU takich jak dyskoteki, uroczystości szkolne, bal gimnazjalny, akcje dobroczynne, np. zbierania nakrętek. Podziękowała za zaufanie, zarówno uczniów jak i nauczycieli, współpracę i wyrozumiałość. Na zakończanie nagrodę uczennicy wręczyła pani Bożena Jechalke. Należy dodać, że Michalina to uczennica wyjątkowo uzdolniona artystycznie. Jest laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego poezji Józefa Czechowicza i Jana Twardowskiego w Lublinie, zdobyła II miejsce w powiatowym Konkursie Recytatorskim „ Radość Tworzenia”.

W Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym wziął udział Patryk Jastrzębski z klasy 2b, a jego koledzy Dawid Bernaś, Michał Klimek i koleżanka Ilona Bojarska zwyciężyli w wewnątrzszkolnym konkursie na najlepszą stronę internetową. „ Ludzie są jak kwiaty, stworzeni do tego, by się rozwijać”. Najlepszym absolwentem szkoły w roku szkolnym 2014/2015 został Piotr Wójcik z klasy 3d. Dyplom i nagrodę otrzymał z rąk dyrektora szkoły, pana Macieja Buczka. Dyrektor przedstawił go jako wzór do naśladowania. Piotrek uzyskał na świadectwie ukończenia szkoły średnią ocen 5,56. Ponadto został laureatem Diecezjalnego Konkursu Wiedzy o Biblii i Kościele i wywalczył I miejsce i tytuł Historycznego Orła Gimnazjum nr1 im. św. Jadwigi Królowej w Szkolnym Konkursie Historycznym „Drogi Polaków do niepodległości”.

W tym historycznym konkursie II miejsce przypadło w udziale Norbertowi Milczukowi z klasy 3e, a III miejsce zajęli Monika Jargieło z 3e i Karol Kutryn z 2c. Najlepszym historykom nagrody wręczyła pani Iwona Ostolska.

Mówiąc dzisiaj o najlepszych, nie możemy pominąć rankingu na najlepszego sportowca i sportsmenkę roku. Zostali nimi Karolina Kornik i Konrad Karpik, a nagrody otrzymali od nauczycielki wychowania fizycznego, pani Jolanty Bazan-Bury.

Tradycją szkoły stało się mówienie o uczniach, którzy mają 100% frekwencję. Są nimi: Bartłomiej Koman z klasy 1b, Natalia Dyjak i Martyna Kosmala z 1c, Magdalena Kapuśniak z 1d, Norbert Smyk i Krystian Polanowski z klasy 2a, Michał Żmudzki z 2b, Aleksandra Wołoszyn i Magdalena Iwańczyk z 2e, a także Karolina Kornik i Klaudia Stelmach z 3c, Aleksandra Borowiec z 3d i Przemysław Paluch z 3e. Nagrody wręczyła pani pedagog Irena Buczko.

W Wieloetapowym Konkursie Matematycznym pierwsze miejsca zajęli:

w klasach 1 – Agnieszka Tymicka z Ia;

w klasach 2 - Michał Klimek z IIe,

w klasach 3 – Aleksandra Wesołowska z IIId.

Nagrody wręczała pani Barbara Strzałka.

Magda Macocha wymieniając najlepszych matematyków w szkole zacytowała słowa: „Matematyka zawiera w sobie nie tylko prawdę, ale i najwyższe piękno – piękno chłodne
i surowe, podobne do piękna rzeźby”.

Laureatce Konkursu Chemicznego „DEUTER” Monice Rębacz nagrodę wręczyła pani Monika Hajduk.

W szkole odbył się także konkurs geograficzny „Poznaję Ziemię”. Laureatkami zostały: Agnieszka Gałka, Agnieszka Tymicka i Karolina Jakimiak, a ich koledzy, drużyna w składzie: Maciej Kusy, Adrian Idziak i Szymon Pluta, zajęli pierwsze miejsce w grze terenowej „Miejsca Pamięci Narodowej na terenie miasta Biłgoraja”. Te osiągnięcia nagradzała pani Danuta Kutryn.

Uczennica klasy 2e Magdalena Iwańczyk, zajęła III miejsce w etapie okręgowym Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Nagrodę wręczała pani Alicja Mileszczyk.

Laureatami Szkolnego Konkursu Ortograficznego zostali:
1 miejsce – Beata Zielonka z Id

2 miejsce – Paulina Marek z IIb,

3 miejsce Agnieszka Tymicka z Ia

Tytuł Mistrza Ortografii Gimnazjum nr 1 im. św. Jadwigi Królowej otrzymała Beata Zielonka. Dziewczęta otrzymały nagrody i dyplomy z rąk pani dyrektor Ireny Maksymiec.

Znajomość języków obcych to we współczesnym świecie szeroko otwarte okno na świat. W konkursie z języka angielskiego w kategorii klas I zwyciężyła Oliwia Niedzielska
z Ia, klas II – Izabela Wiśniewska z IIe, klas III – Magdalena Watrak z IIIe. Nagrody wręczyła pani Iwona Siwiela.

„Kto czyta, żyje wielokrotnie”. Te słowa przyświecały cały czas tym, którzy byli stałymi bywalcami w bibliotece szkolnej, korzystają z jej zasobów. Należałoby podkreślić, że w tym roku szkolnym wypożyczyliśmy 2570 książek, a czytelnię odwiedziliśmy 8454 razy. Biblioteka prowadziła 2 cykliczne konkursy: na najlepiej czytającą klasę i na najlepszego czytelnika. Najlepszymi klasami okazały się klasy pierwsze ,Ia, Id i Ic, a najlepszymi czytelnikami uczniowie: Oliwia Stelmach z Ic, Anna Tracz zIa i Beata Zielonka z Id. Nagrody wręczyła pani Anna Bielak.

Na uwagę zasługują także sukcesy w konkursach fotograficznych. Powiedzmy dzisiaj o tych największych: I miejsce w Powiatowym Konkursie fotograficznym „MÓJ DOM” zajął Mateusz Kowal, natomiast II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Śladami Witkacego” zajął Grzegorz Woźnica. Ponadto chłopcy zdobyli wyróżnienia w Konkursie Fotograficznym „Kolory Roztocza” organizowanym przez Książnicę Zamojską.

Na zakończenie gospodarze uroczystości w podniosłych słowach pożegnali swoich starszych kolegów. Uczniowie klas II przejęli sztandar szkoły, złożyli ślubowanie, że będą go dumnie nosić i godnie reprezentować swoją szkołę - Gimnazjum nr 1 im. św. Jadwigi Królowej w Biłgoraju, a głos zabrał dyrektor szkoły pan Maciej Buczek, który powiedział:.

Szanowni Państwo

Droga Młodzieży

Tak niedawno, witałem wszystkich w nowym roku szkolnym. Wówczas zastanawialiśmy się każdy z osobna, jaki to będzie rok, snuliśmy plany i postanowienia. Teraz przyszedł czas na podsumowanie naszych dokonań. I nie chodzi tu tylko o to, jakie oceny znalazły się na świadectwie, chociaż to ważne.

Szkoła to wspólna droga wiodąca przez umiejętności, postawy, pracę do osiągania sukcesu, jakim jest bycie dobrym człowiekiem. Ażeby być dobrym człowiekiem, trzeba każdego dnia stawać się trochę lepszym.

Wiem, że w tych murach tak się dzieje. Wspaniałe postawy uczniów: bezinteresowna pomoc osobom potrzebującym, skupienie i powaga podczas uroczystości szkolnych, szacunek do koleżanek, kolegów, nauczycieli, pracowników, codzienne doskonalenie się, nie są przypadkiem, lecz efektem pracy w duchu wartości zapisanych na sztandarze gimnazjum, w duchu: prawdy, dobra i piękna. Dzisiaj w imieniu Grona Pedagogicznego i Rady Rodziców dziękuję wam za te świadectwa szkolne. Jesteśmy dumni z waszych osiągnięć.

Szczególne słowa kieruję do uczniów klas III. Moi drodzy czas płynie nieubłaganie i ta szkoła, którą tak dobrze poznaliście powoli przenosi się do świata wspomnień z młodości. Chociaż stoimy tu przed wami to już tęsknimy za tym, co właśnie się kończy. Pamiętajcie proszę o tym jedynym i niepowtarzalnym miejscu. Zabierzcie w swoich sercach cząstkę gimnazjum i miejcie nas wszystkich we wdzięcznej pamięci wspominając jedynie przyjemne chwile.

Przed nami Wakacje - pamiętajcie proszę o bezpieczeństwie podczas wypoczynku. Dokonujcie mądrych wyborów dotyczących miejsca zabawy czy kąpieli, dobierajcie właściwe towarzystwo unikając znajomych, którzy mogą być zagrożeniem. Przewidujcie następstwa własnych zachowań przyjmując odpowiedzialność za nie. Przestrzeganie tych zasad pozwoli wam bezpiecznie wypocząć.

Kończąc, dziękuję Gronu Pedagogicznemu i pracownikom szkoły za pracę w bieżącym roku oraz dbałość o to, aby szkoła była miejscem bezpiecznym i przyjaznym. Dziękuję Radzie Rodziców za okazaną pomoc uczniom i wspieranie działań szkoły.

Życzę wszystkim udanych Wakacji.

Podsumowując pracę szkoły, gospodarz uroczystości zakończenia roku szkolnego, Michał Klimek, przytoczył kilka liczb. Powiedział, że w tym roku szkolnym uczyło się w naszej szkole 323 uczniów. Pracowało 29 nauczycieli, w tym 2 dyrektorów. Otrzymaliśmy 448 ocen celujących i 1220 bardzo dobrych. Za swoją pracę świadectwa z wyróżnieniem otrzymało 62 uczniów, a średnią ocen 5.0 i wyżej uzyskało 42 uczniów. Zaznaczył, że są to niekwestionowane sukcesy gimnazjalistów.

Żegnając wszystkich, prowadzący powołał się na artykuł 24 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka uchwalonej przez ONZ w roku 1948 , który brzmi: „Każda osoba ma prawo do odpoczynku i do czasu wolnego”. Aby wypełnić ten przepis wystarczyło tylko odebrać u wychowawcy w klasie świadectwo szkolne i…ROZPOCZĄĆ WAKACJE!


 

Do wakacji pozostało Uśmiech

English German Russian

Z kalendarza


Dzisiaj jest: Sobota
16 Grudnia 2017
Imieniny obchodzą
Adelajda, Ado, Albina, Alina, Ananiasz,
Bean, Zdzisława

Do końca roku zostało 16 dni.
Zodiak: Strzelec

 

Tytuł Szkoły Uczącej sę

 

 

Wymiana uczniowska

 

 

Bezpieczna szkoła

 

Ocenianie kształtujące

RUN

Przyjazna biblioteka

Wybrane z galerii

2.jpg

 

 

 


 

Bibliotekę szkolną wspiera:


 

Wymianę uczniowską wspiera:

 


 

Naszą witrynę przegląda teraz 54 gości 


Nowości

Popularne

Nowości w galerii

Archiwum


Administracja M.M. Copyright 2011-2016 Gimnazjum Nr 1. All rights reserved.