LogowanieHappening z książką Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
środa, 18 maja 2016 17:56

We wtorek 10 maja książka połączyła całą społeczność naszej szkoły. Na ustalony sygnał (2 dłuższe dzwonki) wszyscy uczniowie i nauczyciele chwycili książki w dłoń i wyruszyli na miejsce zbiórki – naszą zieloną salę na dziedzińcu szkoły. O godzinie 10.00 wszyscy już byli na miejscu i zaczęli wspólne czytanie pod chmurką;-)

Więcej…
 
Szkolny Konkurs Pięknego Czytania Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
niedziela, 15 maja 2016 14:54

10 maja 2016r. w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek odbył się w bibliotece Szkolny Konkurs Pięknego Czytania. Każdą klasę reprezentowało 2-3 uczniów (tylko jedna klasa nie wystawiła swoich reprezentantów). Konkurs z pozoru łatwy okazał się być bardzo trudny zarówno dla uczestników jak i oceniającej komisji. Uczniowie mieli za zadanie przeczytać 2 teksty: pierwszy dla gimnastyki języka wybrany wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej „Wierszyki łamiące języki”, a następnie wylosowany fragment Krzyżaków Henryka Sienkiewicza. Trudność polegała na tym, iż każdy miał na przygotowanie tylko tyle czasu, ile trwała prezentacja jego poprzednika. Niełatwy do czytania tekst Krzyżaków został wybrany w związku z obchodami Roku Sienkiewicza.

Więcej…
 
Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
niedziela, 08 maja 2016 11:26

4 maja 2016 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Konstytucja ta była była pierwszą w Europie, a drugą na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych) ustawą zasadniczą. Wprowadzała ona zmiany zgodne z ideami oświecenia i miała na celu ratowanie ojczyzny.

Więcej…
 
Biblioteka Inspiruje Drukuj Email
czwartek, 05 maja 2016 20:14

8-15 maja 2016r Świętujemy Tydzień Bibliotek pod hasłem BIBLIOTEKA INSPIRUJE

Nowoczesność bibliotek, ich atrakcyjna oferta edukacyjno-kulturalna i swobodniejsze zasady korzystania ze środków przekazu zapewniają dobry klimat do rodzenia się ciekawych pomysłów. Dlatego w bibliotece tworzy się, ciekawie spędza czas i poszerza horyzonty; jednym słowem – biblioteka inspiruje.

Więcej…
 
Goście, goście - Dzień Otwarty 2016 Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 12
SłabyŚwietny 
środa, 04 maja 2016 16:09

28 kwietnia 2016r. mieliśmy wielką przyjemność gościć uczniów klas szóstych biłgorajskich szkół podstawowych oraz osoby zwiedzające szkołę. W ramach Dnia Otwartego gimnazjaliści podsumowywali realizację przygotowywanych przez wiele miesięcy projektów edukacyjnych. Było na co popatrzeć.

Więcej…
 
Duet Perkusyjny A2 w naszej szkole Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
środa, 04 maja 2016 15:56

27 kwietnia gościliśmy muzyków z Łódzkiego Biura Koncertowego „WIRTUOZ” - Duet Perkusyjny A2 : Dominik Rosłon i Piotr Pietrzak. Poznaliśmy różne oblicza perkusji, jej historię i końcowy efekt ewolucji w postaci perkusji elektronicznej, samplera a przede wszystkim niezwykle rzadko spotykanej elektronicznej klawiatury perkusyjnej – Mallet Kat (jeden z kilku egzemplarzy w Polsce) oraz grupy gwizdków perkusyjnych.

Więcej…
 
Szkolna Gala Talentów – „18 metrów dobra”! Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
czwartek, 28 kwietnia 2016 16:45

26 kwietnia 2016r. w Gimnazjum Nr 1 im. św. Jadwigi Królowej w Biłgoraju odbył się szkolny koncert talentów. Pomysł zorganizowania programu wzorowanego na telewizyjnym widowisku pt. „Mam talent” zrodził się 10 lat temu, kiedy poszukiwaliśmy sposobów na pomoc dla chorych dzieci. Od tamtego czasu program wszedł na stałe do tradycji szkoły. Nasi artyści nie rywalizują ze sobą, nie walczą o nagrody, ale występują dla społeczności szkolnej w podziękowaniu za ofiarowane pieniądze na cele charytatywne.

Więcej…
 
Jesteśmy mistrzowską szkołą w biegach przełajowych! Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 18 kwietnia 2016 16:27

15 kwietnia 2016r. uczniowie naszego gimnazjum zdobyli I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Biłgoraja – Wiosennych Szkolnych Biegach Przełajowych. Impreza odbyła się w pięknych plenerach Parku Nowakowskiego przy wspaniałej wiosennej pogodzie. Jesteśmy dumni ze spontanicznego zaangażowania naszych uczniów, którzy licznie zgłosili się do udziału w tej imprezie. Wyrazy uznania przekazujemy także organizatorom OSiR Biłgoraj za wspaniały pomysł na propagowanie rekreacji ruchowej.

Więcej…
 
II miejsce w Miejskim Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 18 kwietnia 2016 16:12

Trzyosobowa reprezentacja szkoły w składzie: Mateusz Koguc 1e, Jan Kornik 1d, Jakub Kmieć 2c, pod opieką Pana Piotra Ohirko, zdobyła II miejsce w eliminacjach miejskich Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który odbył się 15 kwietnia 2016r. Zmagania turniejowe wymagają od uczestników wielu umiejętności. Oprócz wiedzy teoretycznej z zakresu ruchu drogowego muszą wykazać się umiejętnościami praktycznymi w jeździe rowerem a wszystko pod czujnym okiem Policji. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia podczas kolejnych zawodów.

Więcej…
 
1050 drzew i krzewów na 1050 rocznicę chrztu Polski Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 18 kwietnia 2016 16:00

7 kwietnia 2016r. uczniowie naszego gimnazjum włączyli się do akcji sadzenia drzew wzdłuż nowopowstałej obwodnicy północnej. Młodzież w ramach działań ekologicznych oraz realizacji zajęć terenowych z przedmiotów przyrodniczych mogła w praktyce wykorzystać wiedzę i umiejętności nabywane podczas lekcji.

Więcej…
 
Ogromny sukces Izy i Moniki Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 16
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 04 kwietnia 2016 21:09

Konkursy przedmiotowe organizowane przez Lubelskiego Kuratora Oświaty należą do najważniejszych konkursów szkolnych. Zakres wiedzy wymagany do przebrnięcia kolejnych etapów, znacznie przekracza program gimnazjum i wymaga olbrzymiego zaangażowania ze strony ucznia i nauczyciela.

Uzyskanie tytułu laureata zwalnia z części Egzaminu Gimnazjalnego, zapewnia ocenę celującą z przedmiotu konkursowego i daje pierwszeństwo w przyjęciu do szkoły ponadgimnazjalnej.

Jesteśmy niezwykle dumni, że w bieżącym roku szkolnym ta niezwykle trudna sztuka udała się aż dwóm uczennicom:

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 22

Do wakacji pozostało Uśmiech

English German Russian

Z kalendarza


Dzisiaj jest: Sobota
16 Grudnia 2017
Imieniny obchodzą
Adelajda, Ado, Albina, Alina, Ananiasz,
Bean, Zdzisława

Do końca roku zostało 16 dni.
Zodiak: Strzelec

 

Tytuł Szkoły Uczącej sę

 

 

Wymiana uczniowska

 

 

Bezpieczna szkoła

 

Ocenianie kształtujące

RUN

Przyjazna biblioteka

Wybrane z galerii

7.jpg

 

 

 


 

Bibliotekę szkolną wspiera:


 

Wymianę uczniowską wspiera:

 


 

Naszą witrynę przegląda teraz 65 gości i 1 użytkownik 


Nowości

Popularne

Nowości w galerii

Archiwum


Administracja M.M. Copyright 2011-2016 Gimnazjum Nr 1. All rights reserved.