LogowanieKonkurs Pięknego Czytania – „Czytajmy razem…” Drukuj Email
wtorek, 17 października 2017 20:58

Współpraca Bibliotek: Szkoły podstawowej nr 1, Gimnazjum Nr 1 oraz Filii nr 1 M.iP.B. Publicznej w Biłgoraju zaowocowała konkursem Pięknego Czytania, który odbył się 11 października 2017r

Więcej…
 
Goście z Crailsheim w naszym gimnazjum! Drukuj Email
czwartek, 05 października 2017 20:45

4 października 2017r rozpoczął się projekt polsko-niemiecka wymiana młodzieży w którym bierz udział młodzież naszego gimnazjum oraz Ralschule am Karlsberg w Crailsheim /Niemcy/. Tegoroczna edycja realizowana jest w Polsce i potrwa do 9 października 2017r. Uczniowie będą poznawać naszą kulturę i tradycje, zwiedzać zabytki Krakowa, Zamościa i Przemyśla, poznają Biłgoraj. Wycieczki pozwolą wyeksponować walory turystyczna naszego kraju, a spotkania w rodzinach zintegrują młodzież oraz umożliwią doskonalenie umiejętności językowych.

Więcej…
 
International Village 2017 Drukuj Email
poniedziałek, 02 października 2017 16:32

Od 17 do 23 września grupa uczniów Gimnazjum Nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej w Biłgoraju wraz z nauczycielami uczestniczyła w obozie językowym INTERNATIONAL VILLAGE. Projekt skierowany jest do młodzieży z krajów Europy w wieku 14 -17 lat, którzy porozumiewają się językiem angielskim na poziomie komunikatywnym.

Więcej…
 
Pierwsze fotograficzne sukcesy w nowym roku szkolnym Drukuj Email
poniedziałek, 02 października 2017 16:22

We wtorek 26 września 2017r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu odbyło się podsumowanie regionalnego projektu Oblicza Roztocza. W ramach tego projektu organizowany był m. in. konkurs fotograficzny Roztocze w obiektywie. Dwaj nasi uczniowie Jakub Kida z kl. III b i Paweł Mazurek z kl. II d zdecydowali się przesłać swoje prace. Rezultatem jest zdobycie przez Jakuba Kidę II miejsca. Praca Pawła Mazurka została wyróżniona. Chłopcy już przygotowują się do kolejnych konkursów. Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych.

Więcej…
 
Pokazy fizyczne 2017 Drukuj Email
niedziela, 01 października 2017 13:00

Corocznie we wrześniu, Instytut Fizyki UMCS oraz Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego, organizują "Pokazy z Fizyki" dla uczniów szkół średnich i gimnazjów. Ideą "Pokazów z Fizyki" jest popularyzacja fizyki poprzez prezentację tematycznie dobranych, ciekawych, a nieraz wręcz fascynujących młodzież eksperymentów fizycznych.

Więcej…
 
Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018 Drukuj Email
poniedziałek, 04 września 2017 15:06

Z ogromną radością spotykamy się cali i zdrowi w nowym roku szkolnym. Nasze uroczystości rozpoczęła Msza św. w kościele pw. św. Jerzego poświęcona w intencjach społeczności gimnazjalnej. Następnie dyrektor Maciej Buczek powitał wszystkich w szkole, informując o zmianach związanych z realizacją reformy oświatowej. Powiedział:

Więcej…
 
I nagroda dla Oli Drukuj Email
wtorek, 27 czerwca 2017 14:46

Przedwakacyjny sukces był udziałem naszej uczennicy Aleksandry Okoń. Zdobyła ona I miejsce w regionalnym konkursie ekologicznym „Dzikie zwierzęta Roztocza”.  W konkursie wzięło udział 241 uczestników, a praca Oli została zauważona spośród 307 prac.

Więcej…
 
Dzień Patrona Drukuj Email
poniedziałek, 12 czerwca 2017 19:38

W dniu 8 czerwca 2017roku Społeczność  szkolna świętowała już kolejny raz ,,Dzień Patrona”. Obchody rozpoczęła Eucharystia w kościele Św. Jerzego sprawowana przez księdza Sebastiana, który w swojej homilii wyeksponował miłosierną postawę naszej patronki wobec  biednych, zagubionych  i potrzebujących oraz wskazywał na potrzebę uświęcania swojego życia każdego dnia.

Więcej…
 
Prace Emilii i Tosi na wystawie Międzynarodowego konkursu „Przyroda w kolorach” Drukuj Email
czwartek, 08 czerwca 2017 15:37

27 maja 2017r. w Ogrodzie botanicznym  Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (w pałacu mieszczącym  się na terenie Ogrodu - sala Mikołaja Kopernika) miał miejsce uroczysty finał VII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego - PRZYRODA W KOLORACH 2017. Tematem tegorocznej edycji był "Świat wielkich i małych kotów".

Więcej…
 
Cała Noc w bibliotece Drukuj Email
środa, 07 czerwca 2017 14:17

Uczniowie Gimnazjum Nr1 już po raz kolejny w bieżącym roku szkolnym mieli okazję uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu jakim było nocowanie między regałami biblioteki. Pierwsza taka akcja odbyła się we wrześniu, kiedy to łączyliśmy się z całą Polską w akcji Narodowe czytanie Quo vadis.

Więcej…
 
Wielki sukces, tytuł finalistek ogólnopolskiego konkursu "Young People in European Forests" Drukuj Email
środa, 07 czerwca 2017 14:11

Agnieszka Gałka, Klaudia Koman, Gabriela Maciocha uczennice klasy III b Gimnazjum Nr1 im. Św. Jadwigi Królowej w Biłgoraju, uzyskały tytuł Finalistek Krajowych VII edycji Międzynarodowego Konkursu YPEF Young People in European Forests – Młodzież w Lasach Europy 2016/2017 w Polsce. W pierwszym etapie konkursu zespół wykonał wspólnie prezentację wjęzyku angielskim na temat „Forestfireprotection in Poland and Europe.”

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 22

Do wakacji pozostało Uśmiech

English German Russian

Z kalendarza


Dzisiaj jest: Sobota
16 Grudnia 2017
Imieniny obchodzą
Adelajda, Ado, Albina, Alina, Ananiasz,
Bean, Zdzisława

Do końca roku zostało 16 dni.
Zodiak: Strzelec

 

Tytuł Szkoły Uczącej sę

 

 

Wymiana uczniowska

 

 

Bezpieczna szkoła

 

Ocenianie kształtujące

RUN

Przyjazna biblioteka

Wybrane z galerii

9.jpg

 

 

 


 

Bibliotekę szkolną wspiera:


 

Wymianę uczniowską wspiera:

 


 

Naszą witrynę przegląda teraz 90 gości i 1 użytkownik 


Nowości

Popularne

Nowości w galerii

Archiwum


Administracja M.M. Copyright 2011-2016 Gimnazjum Nr 1. All rights reserved.